پلیمر های بهینه شده

پلیمر (PERT (Polyethylene of Raised Temperature

این پلیمر برای ساخت لوله های 5 لایه مورد مصرف قرار می گیرد . این لوله ها برای آب گرم و آب سرد مورد استفاده قرار می گیرد .

این لایه ها شامل :

لایه رویی PERT 

لایه دوم چسب پلیمری

لایه سوم فویل آلومینیوم

لایه چهارم چسب پلیمری

لایه پنجم مواد PERT

مواد PERT  توسط این شرکت با دانش فنی مربوط به این شرکت و با روش Reactive-Extruders تولید می شود .

پلیمر PE-MA پلی اتیلن مالئیکه به عنوان compatibilizer در کامپوندهای پلیمر با پلیمر و چوب با پلیمر و سایر موارد مورد استفاده قرار می گیرد .

پلی پروپیلن مالئیکه PP-MA  ، این مواد به عنوان compatibilizer  مورد استفاده قرار می گیرد و توسط دستگاه   Reactive –Extruders تولید می شود .

Karabond EML برای فیلم های مختلف و فیلم های سه لایه و پنج لایه و چسب بین دو لایه پلیمری مورد مصرف قرار می گیرد .

پلیمرهایی مثل پلی استایرن مالئیکه ABS مالئیکه و SAN  مالئیکه هم جزء تولیدات این شرکت به شمار  می رود .

امروزه یکي از اهداف اصلي دولت ها جلوگيري از خام فروشي منابع طبيعي و محصولات بنيادین ميباشد، چرا كه سبب هدر رفت سهم عمده اي از ثروت ملي خواهد شد. در همين راستا نگاهي بر الگوي صادراتي كشورهاي قدرتمند توليد كننده محصولات پتروشيمي نشان ميدهد، عمده ي صادرات آنها از مواد اوليه پتروشيمي به سمت محصولات پایين دستي نظير آميزه هاي پلاستيکي تغيير یافته است .

ایران به عنوان یکي از توليد كنندگان عمده ي پلاستيکهاي پایه در دنيا، با حدود 5 ميليون تن ظرفيت توليد در سال مي تواند سهم بسزایي از ارزش افزوده ناشي از توسعه سبد محصولات پليمري را به خود اختصاص دهد. طرح حاضر یکي از مهمترین پایه هاي توسعه سبد محصولات مي باشد

در این پروژه با اصلاح شيميایي پليمرهاي پایه نظير پلي اتلين پلي پروپيلن و... خواصي منحصر به فرد در این محصولات ایجاد مي كنند كه از جمله آن مي توان به افزایش خواص فيزكي و مکانيکي مانند محصول PERT و یا PEX ، بهبود خواص ریولوژیکي و  محصولاتي نظير پلي پروپيلن با قابليت كشش مذاب بالا و یا چسب ها و همچنين نقش سازگار كنندگي آنها در آميزه هاي پليمري یا كامپوزیت ها اشاره نمود در حقيقت بدون وجود چنين محصولات پایه اي امکان ساخت یک آميزه یا مستربچ و ... با كيفيت مطلوب و در سطح استنداردهاي جهاني نخواهد بود. مضاف بر آنکه این محصولات خود نيز ميتوانند به عنوان یک محصول جذاب و پر درخواست در بازارهاي جهاني مطرح شوند .

محصولا توليدي توسط این شركت كه در این طرح قصد افزایش ظرفيت توليد آنها به مرحله ي صنعتي وجود دارد به صورت كلي در دسته ي سازگاركننده ي هاي پليمري كه در انواع آلياژها و كامپاندهاي پليمري ميتوانند استفاده شوند جاي ميگيرند و هركدام از محصولات با توجه به نوع مواد اوليه ي مصرفي ميتوانند داراي خواص ویژه اي باشند كه در نهایت ميتواند منجر به افزایش خواص محصول نهایي گردد. تکنولوژي ساخت این محصولات همه به صورت مشابه است و همه از روش توليد سازگاركننده هاي پليمري با استفاده از اكسترودر واكنشي صورت ميگيرد. فهرست محصولاتي كه تا به حال توسط شركت با این تکنولوژي توليد گردیده اند و توسط كارگروه ارزیابي و تعيين صلاحيت شركت هاي دانش بنيان تایيدیه آنها صورت گرفته است از قرار زیر است:

پلي اتيلن مالئيکه شده، پلي پروپيلن مالئيکه شده، پلي الفين هاي اصلاح شده براي استفاده در لوله هاي چند لایه از جمله PEX و PERT ، ضد خش، آكرلونيتریل بوتا دي ان استایرن مالئيکه شده و SAN مالئيکه. به كمک اكسترودر هاي واكنشي كه توانایي طراحي و اصلاح آن ها در این شركت وجود دارد انواع محصولات پليمري دیگري نيز قابليت ساخت خواهند داشت كه در طرح هاي توسعه آتي به آنها پرداخته خواهد شد . از جمله ميتوان به توان مالئيکه كردن خانواده ي دیگري از پليمرها و گرافت كردن سایر مواد به پلي الفين ها اشاره كرد كه بازار این محصولات همگي به صورت بالقوه در كشور وجود دارد.

در این طرح شركت در نظر دارد به حركت به سمت فاز توليد محصولات از نيمه صنعتي به صنعتي و افزایش ظرفيت توليد شركت در محصولاتي كه توسط كارگروه تعيين صلاحيت شركت هاي دانش بنيان نام برده شدند براي حضور جدي در بازارهاي كشور و جهاني این محصولات گردد.

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به شرکت تحقیقاتی ، تولیدی و صنعتی کرانگین می باشد